Naar de inhoud
Vanmore Auto Select

BMW-MODELVERGELIJKER

BMW 320i vs 330i.

Welke past bij jouw volgende rit?

Meer vermogen, dezelfde ruimte? Bekijk de echte verschillen per generatie en weet waarop je moet letten vóór je een occasion koopt.

Vergelijk de modellen

01 / KIES JE GENERATIE

Dezelfde basis. Een ander karakter.

Gecontroleerde BMW-specificaties
G20 SedanBenzineAutomaatAchterwielaandrijving

Dit is de G20-specificatie van maart 2019. Latere modeljaren en facelifts kunnen afwijken. Touring (G21) en xDrive vallen buiten deze vergelijking.

BMW G20 Sedan

320i

Voor wie bewust afweegt.

184pk
Koppel
300 Nm
0–100 km/h
7,1 s
Bagageruimte
480 liter
BMW G20 Sedan

330i

Meer vermogen binnen dezelfde generatie.

258pk
Koppel
400 Nm
0–100 km/h
5,8 s
Bagageruimte
480 liter
DE 330i HEEFT74 pk meer100 Nm meer1,3 s snellere 0–100Bij deze twee uitvoeringen. Fabriekscijfers.

Specificaties naast elkaar

BMW 320i en 330i — G20 Sedan, specificatie maart 2019, beide automaat met achterwielaandrijving
KenmerkBMW 320iBMW 330i
Vermogen184 pk / 135 kW258 pk / 190 kW
Koppel300 Nm400 Nm
0–100 km/h7,1 s5,8 s
Topsnelheid235 km/h250 km/h
Motor2,0-liter viercilinder benzine met turbo2,0-liter viercilinder benzine met turbo
Cilinderinhoud1.998 cm³1.998 cm³
Versnellingsbak8-traps Steptronic automaat8-traps Steptronic automaat
AandrijvingAchterwielenAchterwielen
Bagageruimte480 liter480 liter
Lengte4.709 mm4.709 mm
Wielbasis2.851 mm2.851 mm

Bron: BMW-specificatie maart 2019, pagina’s 1–2 en 5–6. Vergelijk altijd met de uitvoering en productiedatum van de auto die je bekijkt.

02 / WAT MERK JE AAN HET VERSCHIL?

Kies op gebruik.
Koop op conditie.

Meer vermogen is één afweging. De onderhoudshistorie, uitvoering en toestand van de individuele auto wegen bij een occasion minstens zo zwaar mee.

320i / BEWUST KIEZEN

Is extra vermogen voor jou nodig?

De G20 Sedan 320i biedt in deze uitvoering 184 pk en dezelfde 480 liter bagageruimte. Als prestaties niet je hoofdreden zijn om te kiezen, kun je je zoektocht richten op onderhoud, uitrusting en een overtuigende proefrit.

Vergelijk concrete vraagprijzen. Het typeplaatje bewijst niet dat een auto goedkoper is in aanschaf of gebruik.

330i / EXTRA PRESTATIES

Wil je meer trekkracht en versnelling?

De 330i heeft hier 74 pk en 100 Nm extra. De officiële sprint naar 100 km/h duurt 1,3 seconde korter. Dat is het meetbare verschil; beoordeel tijdens een proefrit binnen de verkeersregels of het bij jouw voorkeur past.

Vergelijk met een 320i uit dezelfde generatie. Een ander onderstel, banden of opties kunnen je rij-indruk beïnvloeden.

03 / VAN VERGELIJKEN NAAR CONTROLEREN

Een interessante auto gevonden?

Gebruik nu de aankoopgids voor G20 Sedan. Daar lees je welke documenten, generatiepunten en controles je vóór de koop kunt nalopen.

Open de G20-aankoopgids
  1. Bevestig de uitvoering. Productiedatum, VIN, motor en aandrijving moeten bij de advertentie passen.
  2. Bekijk de historie. Vraag facturen en controleer of onderhoud aantoonbaar is uitgevoerd.
  3. Maak ruimte voor een keuring. Een onafhankelijke aankoopkeuring helpt de staat van deze auto te beoordelen.

VERDER KIJKEN DAN VERMOGEN

Een goede vergelijking eindigt bij de auto zelf.

01

Onderhoud en kosten

Bekijk servicefacturen, verwachte werkzaamheden en banden. Reken reparatieruimte mee in je budget, ook als de auto tijdens de proefrit goed aanvoelt.

De volledige aankoopcheck
02

De juiste uitvoering

Een kentekenjaar is geen motorcode. Laat bij twijfel via het VIN vaststellen welke uitvoering, productiedatum en uitrusting je voor je hebt.

Alle BMW-aankoopgidsen
03

Na de aankoop

Kies onderhoudsmiddelen volgens het voorschrift voor jouw exacte auto. Alleen de aanduiding 320i of 330i is onvoldoende om motorolie te selecteren.

Uitleg over de juiste motorolie

VEELGESTELDE VRAGEN

Over de BMW 320i en 330i.

Wat is het verschil tussen een BMW 320i en 330i?

Binnen de hier vergeleken generatie heeft de 330i meer vermogen en koppel. Bij de G20 Sedan met Steptronic en achterwielaandrijving, specificatie maart 2019, is dat 258 tegenover 184 pk en 400 tegenover 300 Nm. Bij de F30 LCI Sedan automaat, specificatie mei 2015, is dat 252 tegenover 184 pk en 350 tegenover 270 Nm. Beide modellen hebben binnen deze vergelijkingen 480 liter bagageruimte.

Zijn de 320i en 330i dezelfde motor met andere software?

Zo eenvoudig kun je dat niet stellen. De geselecteerde uitvoeringen zijn beide viercilinder benzinemotoren van 1.998 cm³ met turbo, maar de BMW-specificaties noemen ook verschillende compressieverhoudingen. De gedeelde motorinhoud bewijst niet dat alle onderdelen gelijk zijn of dat een 320i door software gelijkwaardig wordt aan een 330i.

Welke BMW is goedkoper in gebruik: de 320i of de 330i?

Dat kun je niet betrouwbaar uit alleen het modelnummer afleiden. Vraagprijzen, voertuiggewicht, verzekering, brandstofgebruik, onderhoud en eventuele reparaties verschillen per auto en gebruik. Vraag een verzekeringspremie en belastingbedrag voor de concrete auto op en vergelijk de onderhoudshistorie. Deze vergelijker berekent geen maandlasten.

Waarom staan er geen verbruikscijfers in de vergelijking?

De gebruikte F30- en G20-bronnen hanteren historische meetprotocollen. De G20-bron bevat WLTP-metingen die zijn omgerekend naar NEDC; het F30-blad vermeldt ECE. Deze cijfers zijn geen praktijkverbruik en kun je niet zomaar naast moderne WLTP-cijfers zetten. Daarom gebruiken we ze hier niet als kostenargument.

Gelden deze cijfers ook voor Touring, xDrive of een andere bouwdatum?

Nee. De vergelijking is afgebakend tot Sedan, benzine, achterwielaandrijving en 8-traps Steptronic bij de vermelde BMW-specificatiedatum. Touring, xDrive, handgeschakelde varianten en latere wijzigingen kunnen afwijken. Controleer productiedatum en uitvoering; het jaar van eerste registratie is daarvoor niet altijd genoeg.

BRONNEN & VERANTWOORDING

Specificaties met een herkomst.

Gecontroleerd door de redactie van Vanmore Auto Select op . De cijfers komen uit BMW’s technische specificaties voor Europese/ACEA-markten. De toelichting is onze redactionele interpretatie; dit is geen eigen rijtest of voorspelling van betrouwbaarheid.

We vergelijken uitsluitend de genoemde Sedan-uitvoeringen met benzinemotor, 8-traps Steptronic en achterwielaandrijving. Niet ieder modeljaar, iedere markt of auto met dezelfde typeaanduiding heeft dezelfde gegevens.